Nowy modułowy symulator Leopard 2 A5

19. 07. 26

W dniu 23.07.2019 r. zespół specjalistów i inżynierów Autocomp-Management sp. z. o. o. (ACM) pod przewodnictwem p. dyr. Romana Haberka i p. dyr. Stanisława Parczewskiego uczestniczył w Konferencji Naukowej organizowanej przez Wojskowy Instytut Techniczny w Zielonce na temat „Innowacyjne technologie w szkoleniu wojsk lądowych" pod patronatem Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej – Pana Posła Michała JACHA wraz z jego osobistym udziałem. W konferencji wziął również udział Szef Sztabu Generalnego WP, przedstawiciele MON oraz dowódcy jednostek wojskowych. Celem konferencji była prezentacja aktualnych form i metod szklenia pododdziałów pancernych i zmechanizowanych przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń szkolno-treningowych i symulatorów. W trakcie Konferencji ACM przedstawił informacje na temat aktualnego stanu wykorzystania najbardziej popularnego w Wojskach Lądowych systemu wsparcia szkolenia bojowego Śnieżnik oraz szeroko omówił kierunki i perspektywy jego dalszego rozwoju.

Ważnym punktem Konferencji była prezentacja najnowszego produktu Autocomp- Management sp. z.o.o. – modułowego symulatora czołgu Leopard 2A5- TTT (Table Top Trainer). Table Top Trainer współpracujący z systemem LEOPARD jest przeznaczony do szkolenia ogniowego oraz taktycznego załóg czołgów Leopard 2A5 (L2A5). Szkolenie na nowym symulatorze może być prowadzone indywidualnie dla dowódcy, kierowcy, działonowego, ładowniczego (opcjonalnie) lub całej załogi czołgu, plutonu lub kompanii czołgów L2A5 i obejmuje nauczanie i doskonalenie umiejętności załogi czołgu w zakresie prowadzenia czołgu w dowolnych warunkach terenowych, atmosferycznych, o dowolnej porze doby przy wykorzystaniu dostępnych systemów wspierających jazdę, prowadzenia skutecznego z armaty i broni pokładowej w realistycznym odwzorowaniu pola walki oraz prowadzenia działań taktycznych na współczesnym polu walki. W skład zestawu wchodzi: moduł IOS (instruktora – operatora systemu), moduł CMDR (dowódcy pojazdu), moduł DRV (kierowcy pojazdu), z dołączanym modułem pedałów, moduł GNR (działonowy) oraz pozostałe elementy.

TTT Leopard 2A5 można skonfigurować do pracy lub przygotować do transportu w bardzo krótkim czasie. Kompletny system może zostać przygotowany do działania z trybu transportowego do rozpoczęcia szkolenia w 30 minut przez 4 operatorów. Zasilanie odbywa się za pośrednictwem pojedynczego połączenia zasilania ze standardowymi sieciami elektroenergetycznymi.

W trakcie prezentacji symulatora załoga czołgu Leopard 2A5 odbyła strzelania szkolne i bojowe oraz zrealizowała fragment zajęć taktycznych związanych z prowadzeniem obrony przez pluton czołgów Leopard 2A5. Prezentacja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników konferencji i wywołała falę gorących dyskusji i komentarzy.
Zapraszamy do zapoznania się galerią zdjęć z tego wydarzenia:

to 230 900
fot. Agnieszka Hrynkiewicz

to 244 900
fot. AgnieszkaHrynkiewicz

to 328 900
fot. Agnieszka Hrynkiewicz

to 466 900
fot. Agnieszka Hrynkiewicz

to 484 900
fot. Agnieszka Hrynkiewicz

to 586 900
fot. Agnieszka Hrynkiewicz

to 552.2 900
fot. Agnieszka Hrynkiewicz

Media:
witu.mil.pl:  Konferencja : „Innowacyjne technologie w szkoleniu wojsk lądowych”
sgwp.wp.mil.pl: Zastosowanie innowacyjnych technologii w procesie szkolenia wojsk lądowych
defence24.pl: Leopard 2A5 TTT i MSBS w Śnieżniku na konferencji WITU [RELACJA]

Autocomp Management Sp. z o.o. od ponad 29 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne. Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.