SWSB "Śnieżnik" na Polsko–Amerykańskim pikniku wojskowym w Warszawie

17. 07. 14

 

W dniu 6 lipca br., z okazji wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce, na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie odbył się polsko-amerykański piknik wojskowy. Pośród wszystkich atrakcji tego wydarzenia, dostępny był System Wsparcia Szkolenia Bojowego Śnieżnik.

Urządzenia szkolno-treningowe Śnieżnik obecnie znajdują się już w 18 jednostkach Wojska Polskiego w całym kraju, stanowią jeden z nieodzownych elementów szkolenia żołnierzy. Podczas tego Pikniku żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu zaprezentowali odwiedzającym gościom możliwości i użytkowanie jednego z modułów Śnieżnik. Wśród odwiedzających stoisko byli m.in. Dowódca Generalny Rodzaju Sił Zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, Inspektor Wojsk Lądowych gen. bryg. Wojciech Grabowski, Dyrektor Biura do Spraw Proobronnych Waldemar Zubek, grupa posłów na Sejm RP.


Więcej informacji
Ministerstwo Obrony Narodowej: Polsko–amerykański piknik wojskowy

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu: Piknik wojskowy z okazji wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Opis Systemu Wsparcia Szkolenia Bojowego ŚNIEŻNIK: SWSB ŚNIEŻNIK

 

Autocomp Management Sp. z o.o. od ponad 27 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne.

Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.