Autocomp Management wspiera projekt LEM PHOTON

21. 07. 09

W dniu 6 lipca 2021r. we Wrocławiu miała miejsce oficjalna premiera pierwszego elektrycznego motocykla szosowego zbudowanego przez polskich studentów. Autocomp Management wsparł projekt, pomagając zespołowi w realizacji jednego z etapów. LEM PHOTON jest wyścigowym motocyklem szosowym z napędem elektrycznym klasy Moto3. Jego maksymalna prędkość to 195 km/h.

LEM PHOTON to dzieło 60 studentów koła naukowego Politechniki Wrocławskiej, którzy pracowali nad projektem 2 lata. Już 15 lipca na torze International Circuit MotorLand Aragon w hiszpańskim Alcañiz odbędą się zawody MOTOSTUDENT w których rywalizować będą 46 zespołów z całego świata. Trzymamy kciuki za powodzenie LEM PHOTON i sukces na zawodach!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z premiery motocylka LEM PHOTON.

Media:

tvn24.pl: Studenci skonstruowali sportowy motocykl elektryczny. Będzie ścigał się w Hiszpanii

Politechnika Wrocławska: LEM Photon gotowy do startu w Hiszpanii

Autocomp Management Sp. z o.o. od 30 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne. Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.