Trenażer „Śnieżnik” w Ustce

16. 03. 30

W dniu 15 marca 2016 roku w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, miała miejsce prezentacja naszych dwóch symulatorów. Dziennikarzom został zaprezentowany system szkolno-treningowy Śnieżnik, oraz oficjalnie uruchomiono zestaw szkolno-treningowy do symulacji pracy siłowni okrętowej. System szkolno-treningowy Śnieżnik przygotowany został wspólnie z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia dla Inspektoratu Uzbrojenia.

Śnieżnik jest stacjonarnym systemem przeznaczonym m.in. do nauki, kontroli i oceny współdziałania żołnierzy w walce przy zastosowaniu różnych rodzajów broni. System Śnieżnik umożliwia prowadzenie symulowanych strzelań do wirtualnych celów wyświetlanych na dużym, panoramicznym ekranie. Do strzelania wykorzystywana jest prawdziwa broń bojowa która została przystosowana do symulowanego strzelania.
Więcej na temat systemu szkolno-treningowego Śnieżnik: Śnieżnik

Autocomp Management Sp. z o.o. zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Mając status Centrum Badawczo-Rozwojowego, prowadzimy między innymi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedzin: automatyki i sterowań, symulatorów i trenażerów oraz prace softwarowe i inne, realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Specjalizujemy się w produkcji i serwisowaniu symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów, oraz symulatorów pojazdów kolejowych.

System szkolno-treningowy Śnieżnik