Autocomp Management na niszczycielu min ORP Kormoran

17. 12. 08

Polski niszczyciel min ORP Kormoran został przekazany do eksploatacji. Okręt został zbudowany w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. Jednym z zainstalowanych na okręcie systemów jest system dynamicznego pozycjonowania (DP) zaprojektowany i wykonany przez Autocomp Management.

System DP pozwala na:

  • utrzymanie stałej pozycji okrętu nad dnem
  • pływanie po zadanej trajektorii
  • wykonywanie manewrów przy małych prędkościach

Autocomp Management jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie producentem takich systemów. Od kilkunastu już lat systemy DP wytworzone przez Autocomp Management funkcjonują na ORP Piast, ORP Lech oraz ORP Flaming.

Autocomp Management Sp. z o.o. od ponad 27 lat zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych produktów dla potrzeb wojska i rynku cywilnego. Posiadając status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), Autocomp Management prowadzi prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia systemów, instalacji i urządzeń z dziedziny automatyki i sterowań, ochrony perymetrycznej obiektów, symulatorów i trenażerów, bezprzewodowego sterowania informacja zwrotną, prace softwarowe i inne realizowane na potrzeby firm, wojska oraz szkolnictwa wyższego. Wszystkie systemy wykonywane są kompleksowo - od projektu poprzez produkcję, dostawę, instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne. Specjalnością Autocomp Management jest produkcja i serwis symulatorów dla Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, cywilnych symulatorów jazdy pojazdów ciężarowych i autobusów oraz symulatorów pojazdów kolejowych.


Media:

wp.pl:  ORP "Kormoran" robi furorę wśród państw NATO

polska-zbrojna.pl: Cichy jak Kormoran

naszemiasto.pl: ORP Kormoran 28 listopada dołączy do dywizjonu 

wmeritum.pl: Nowy polski okręt wojenny robi furorę w NATO! Już chcą go kupować inne armie

wprost.pl: MON chwali się nowym statkiem. Kormoran to pierwsze od lat zamówienie tego typu dla polskiej armii

005 PB172793 fixed 600

ORP Kormoran. Fot. Autocomp Management

 

006 TMI DP 150428 008 900

System DP zainstalowany na mostku. Fot. Autocomp Management

 

004 P5071046 1 900

System DP w skrzyni transportowej. Fot. Autocomp Management